dokonalý život

Bylinné prostředky k očistě ledvin, močového měchýře a prostaty.

Málokdo ví, že ledviny denně profiltrují 150-180l primární moči, sekundární moči z nás denně odchází jen 0,5-1,5l, proto je nesmírně důležité ohlídat si pitný režim hlavně v pozdějším věku.

čaj na ledviny

15g zlatobýlu obecného

1díl heřmánek květ

20g natě průtržníku lysého

10g vřesu obecného

1/2 dílu kopr plody

Jak na to:  2 čajové lžičky směsi bylinek přelijte 200ml vroucí pramenité vody, 7minut louhovat, přecedit a pít vlažné 2x denně po dobu 2 týdnů.

 

čaj na pro správnou funci prostaty:

5 dílů vrbovky malokvěté

2 díly vřesu

3 díly zlatobýlu obecného

2 díly drcených dýňových semínek

Jak na to:  2 čajové lžičky směsi bylinek přelijte 250ml vroucí pramenité vody, 20minut louhovat, scedit a pít vlažné 2x denně po dobu 2 týdnů, potom pít preventivně. www.filiptomas.cz

 

Dále je výborný recept Nadi od její babičky na ledvinovou koliku:

Čajík z šípku-doma usušený, rozdrcený, namočený ve studené vodě na 24 hod a pak jen lehce ohřát a popíjet.

 

Léčivé byliny používali naši předkové již od nepaměti. Postupně je začali lépe poznávat a využívat jejich léčivých schopností. Ve volné přírodě jich v té době rostlo bezpočet. Krásné přírody nám postupně ubývá a využití léčivé síly bylin je možnost, jak omezit používání syntetických léků, vždy po konzultaci se svým lékařem.

Důležité je u bylin, aby neměly škodlivé účinky. U každého fungují bylinky jinak a vzájemně se doplňují. Ideální jsou 2-3 základní a 3-4 doplňující, dle diagnózy. Nemá vzniknout závislost, to znamená, že ani po vysazení, by neměly být obtíže větší, než byly před nasazením léčby. Účinnost závisí v první řadě na výběru správných bylin pro dotyčného a správné životosprávy, snídaně, obědy, večeře, správný pitný režim, omezit alkohol, kávu, červené maso a uzeniny!! 

Je předpokladem správné funčnosti ledvin, dodržovat tyto zásady: navíc ještě omezit  sůl, konzervované potraviny, instantní polévky, sojovou omáčku, salátové zálivky, omezit ovoce každý druhý den, vyřadit citrusové plody, avokádo, banány, kyselá jablka, melouny, hrozny, švestky, vyhýbat se příliš kyselým potravinám, rajčata, řepa, papriky, brusinky a šťavelovou zeleninu špenát aj. Omezit spotřebu výrobků z bílé a sojové mouky. Vyřadit kávu, černý čaj, čokoládu, kakao.

Je třeba dát do jídelníčku celozrné pečivo, výrobky z rýže, nízkotučné kysané výrobky, petržel, celer, obilné klíčky, dodržovat pitný režim, nejlépe vodu, nebo bylinkové čaje s včelím medem.

Zlatobýl obecný (Solidago virgaurea L.)

Vřes obecný (Calluna vulgaris L.)

Bříza bradavičnatá (Betula verrucosa L.)

Vrbovka růžová malokvětá (Epilobium roseum L.)

Bříza bradavičnatá (Betula verrucosa L.)

Svízel syřišťový (Galium verum L.)

Medvědice léčivá (Arctostaphylos uva-ursi L.)

Průtžník lysý (Herniaria glabra L.)

Kopr vonný (Anethum graveolens L.)

 

 

 

 

Copyright © 2010-2019  Email  Autorská práva Kontakt