Eva Moučková 1937-2021


Za Veletržním palácem v Praze - Holešovicích, měla moje učitelka Eva svojí poslední kancelář, její kancelář se měnila ze dne na den, jak přicházeli klienti i kamarádi kteří jí nosili dárky a kancelář se plnila a někdy tam nebylo k hnutí :) Také když jsem se u ní učil dva roky dennodenně, tak jsem velmi vnímal její optimismus a elán s jakým rozdávala rady klientům a často jsme si zpívali v kanceláří i s klienty. Přišlo mnoho lidí se svými zdravotními problémy, když už ani doktor si nevěděl rady, hlavní prací kterou milovala byla léčba neplodnosti u žen i mužů. Tisíce dětí přivedla za svou padesátiletou praxi a tomuto učení mě naučila jako jediného žáka, už mám také desítky podařených zázraků, který mě provází i dnes. Vyráběla i mastičky na rýmu a dutiny, tuto mastičku mám také k dispozici. Bylinky doporučovala podobně jako páter Ferda, babka Kamenická, doporučovala přípravky vyrobené u nás v Česku, protože na každou nemoc bylinky rostou především doma.


Jak říkávala: „Nejlepší lék je 10 písniček denně, 2x týdně rybu, správný pitný režim a necpat se furt masem! Pozitivní myšlení je důležité, radovat se z toho, co nám Pánbůh dal zadarmo. V jednoduchosti je síla. Je dobré si nechat proměřit místa, kde trávíme nejvíce času v našich domovech a v práci, zda tam nejsou geopatogenní zóny! A tomuto učení mě také moje učitelka naučila, pokud máte zájem můžete mne oslovit, protože geopatogenní zóny se mění po cca. 7 letech a 100% ovlivňují naše zdraví a spánek. Za svou praxi mám zkušenosti že člověk "to chce mít hezké" a postaví si domek nebo postel na zónách pokud nemá zkušenosti a cenné rady svých předků."


Dbejte na to, aby když každý den přijímáme potravu, abyste také každý den chodili pravidelně na záchod, pokud tomu tak není, je potřeba upravit svůj jídelníček. Většinou stačí jen změnit stravu, pročistit a posílit organismus bylinkami. Pozor na stres a také na to, kde a s kým trávíte nejvíce času! Tam, kde si vás neváží, nemáte co pohledávat! Eva doporučovala vrátit se ke skromnému životu našich předků, nejen (nyní znovu objevenou sezónní stravou a pohybem), ale i s úctou a pokorou k životu a k lidem, ale hlavně sami k sobě. Pečujte nejen o fyzické zdraví ale i o svou duši už od mladých let, pravidelnými rituály a odpočinkem.


Vzpomínky na její komentáře:

„Každá nemoc jde vyléčit, ale ne každý pacient."

„Nenechte zapadnout slunce nad svým hněvem, budete žít radostněji."

„I kdybych šla temnotou rokle, nezaleknu se zla, vždyť ty jsi se mnou."

„Já vám tady můžu dávat rady, co byste mohli dělat, abyste byli zdraví. Ale máte všichni vlastní mozek, tak je to na vás, čemu budete věřit."

„Uvědomte si ale jedno: vaše tělo je schránkou na to nejcennější, co máte, na vaši duši. Tak o něj pečujte, važte si sami sebe."

„Lidé, kteří málo pijí a nemají dost vláknin ze zeleniny a ovoce, trpí zácpou a obezitou. V těle se jim zadržují karcinogeny a plyny, jsou více ohroženi onkologickými nemocemi."

„Pro dobrou náladu si zazpívejte deset písniček denně, zpívání rozvibrovává celé tělo, které se rychleji detoxikuje, rozveseluje mysl a odpoutává myšlenky, takže se krásně zrelaxujete a odbouráte ničivý stres. Doporučuje zpívat i lidem bez hudebního vzdělání a sluchu, ale v ústraní." :)


Její neznámější recepty:


Detoxikaččaj: (tato dávka čaje je určena pro dvě osoby)

V 3/4l vody vařit 7 minut (nebo i spařit jeo to jemnější) tyto bylinky: kávovou lžičku: tymiánu, fenyklu, majoránky, kmínu, jeden bobkový list, přecedit a pít vlažné navečer. Tato denní čisticí kůra je třítýdenní, pak stačí 1-2 hrnky týdně. Doporučuje tuto kůru 4x do roka.

Detoxikační koupel: Do 2 litrů vody dáme 3 větvičky dlouhé 10-15 cm od smrku, břízy, dubu a vrby, hrst kopřivy, lžíci přesličky snítek kokošky pastuší tobolky. Vaříme 10 minut vše ve vodě a poté přecedíme. Vývar nalijeme do vany s teplou vodou 37-38°C. Koupejte se maximálně 20 minut, 1-2x týdně. Lidé s nemocným srdcem mohou koupel jen do lavoru a namočit nohy.

Nápoj proti osteropóze: 6 domácích vajec, šťávu ze 2 kg bio citronů (se silnější slupkou 2,5kg), 1/2 rumu tuzemského, 4–5 lžic domácího medu dle chuti.

Celá syrová vejce omyjeme (nerozbíjíme), zalijeme šťávou z citronů a necháme v lednici, vajíčka občas opatrně převrátíme lžící, přibližně 6–8 dnů, až se skořápky vajec úplně rozpustí. Vajíčka nakonec zůstanou jen v tenké blance. Zalijeme je půl litrem rumu, přidáme med a vše rozmixujeme a přecedíme. Užíváme 1 polévkovou lžíci ráno nalačno a jednu večer před spaním.


Zde je výpis jejich nejdůležitějších rad:

Důsledkem nesprávného povrchního dýchání jsou studené nohy a ruce

Podle jazyka poznáš několik generací zpět

Světlá stolice špatně fungující játra

Otlačené zuby na jazyku pozor na slinivku, ale i na paradentózu

Bolest pat, tmavě žlutá moč nedostatečný pitný režim

Prevencí pro štítnou žlázu jíst čerstvé nebo chlazené ryby 2x týdně, brukvovitá zelenina blokuje přísun jódu

Prevence pro slinivku je domácí jablko denně, ideálně několik hodin před spaním

Prevencí pro žlučník je černá ředkev a ředkvičky, nebo koupit bio rabanon - výtažek z černé ředkve

Při chemoterapii v žádném případě sportovat, má se jen procházet

Nadměrné konzumace sladkostí způsobuje velké zdravotní problémy a oblbuje mozek

Nateklé nohy špatný pitný režim, pozor na srdce

Lichořeřišnice je skvělá na záněty močového měchýře, horních cest dýchacích, virové choroby, tinktura pomáhá na akné, opary, ekzémy a podporuje růst vlasů

Ženská rostlina řebříček obecný, pijte maximálně 2-3x týdně čaj

Mužská rostlina vrbovka malokvětá, 2-3 týdně čaj

Saturejka je také proti nadýmání, přidat do luštěnin

Kurkuma zázračný lék z koření na stovky nemocí

Žvýkejte pampeliškové listy kdykoli jen můžete a budete mít stále zdroj vitamínů na posílení imunity

Kdo dělá u počítače musí mít větší pitný režim a v místnosti ideálně kytku kapradiny, bere elektrosmog

Špatná strava, stres a elektrosmog jsou jedny z příčin zvýšeného výskytu rakoviny

Pro posílení slinivky je vhodná skořice bez cukru, také je vhodné domácí jablko navečer své hodiny před spaním

Nepte často slazené limonády!

Pokud se zvedají nehty na nohou, dostáváme informaci, že ve střevech jsou plísně, které škodí našemu zdraví! Nutno upravit jídelníček

Z masa doporučovala ryby a drůbež (krůta, kachna, kuře aj.), králík, zvěřinu (bez kance a jehněčí)

Muži by neměli jíst hovězí maso. současná komerční produkce hovězího masa je plná ženských hormonů a antibiotik

Kyselina močová se ukládá v kloubech, omezit červené maso, uzeniny a minimálně solit

Mléko není nápoj je to potrava, určená jen pro děti do šesti let

Jíst pravidelně alespoň 1x týdně kaše (ovesnou, jáhlovou, pohankovou aj.)

Když vidíte kolečka před očima máte nedostatek hořčíku

Kysané zelí při otocích a křečových žilách, dát na hodinu na nohu, potom vyhodit maximálně týden, jíst pohanku

Když nakapete citrón na salát nemusíte solit

Jako zdroj železa je nejvhodnější třtinová melasa, ale ne pro cukrovkáře

Když bolí klouby moxovat pelyněk, páter Ferda doporučoval mast s apisinem

Když se nepije voda vysychají klouby a páteř

Nosit v zimě čepici, mozek je z 80% vody, jinak voda v dutinách

Pozor na cizokrajné vyřezávané masky neumisťovat doma nejlépe vůbec

Zrcadlo nesmí být v ložnici

Kopřivu, tužebník, dračí krev nemůžete brát pokud berete léky na ředění krve

Kdo chce mít miminko přírodní cestou, měl by určitě přestat pít alkohol a kouřitZde uvedené veškeré rady, receptury, odkazy nenahrazují návštěvu lékaře.

Všechna práva vyhrazena

Žádnou část webu není dovoleno užít nebo jakýmkoliv způsobem reprodukovat bez písemného souhlasu držitele práv s výjimkou krátkých citací nebo odkazů na tyto stránky.